Dinamo - Stiinta Municipal Dedeman 33-33 (17-17)

stiinta-dinamoStiinta Municipal Dedeman si-a recuperat locul al IV-lea, pe care-l cedase dupa ce a ramas cu un meci restant in Liga Nationala in urma participarii in optimile Challenge Cup. In jocul care a inchis etapa a XVII-a, handbalistii bacauani au fost surprinsi de Dinamo Bucuresti, formatie aflata pe penultimul loc. Ambele reprize ale meciului din capitala s-au incheiat la egalitate: 17-17, 33-33, dupa un joc in care amandoua echipele au fost la conducere. Cea mai clara diferenta s-a inregistrat in favoarea "studentilor" (24-20), dar in ultimele 10 minute scorul a alternat pentru ca tabela sa se inchida peste o remiza.

Stiinta Municipal Dedeman Bacau: Tevzadze, Tamas - Gurkovskiy (8), Moskalenko (8), M. Bondar (4), Iacob (4), Paunica (4), Onyejekwe (3), Iancu (1), Prachar (1), Rotaru, M. Bujor, G. Bujor, Ghita.