Retur 2007-2008

Etapa a XIV-a (03.02.2008)

HC Minaur Baia Mare - Stiinta Municipal Dedeman Bacau 34-34 (16-17)

Stiinta: Apostu, Spiridon, Tamas - Rotaru (5), Onyejekwe (5), Paunica (2), M. Bondar (2), Ignat (1), Tancau (2), Anca (3), Armanu (5), Iacob (9).

Celelalte rezultate: HCM Constanta - Uztel Ploiesti 37-21, CSM Medgidia - CSM D&C Oradea 30-25, Energia Pandurii Tg. Jiu - HC Odorhei 29-23, Poli Izometal Timisoara - UCM Resita 23-28, Dinamo Baumit - "U" Suceava 32-28, Steaua MFA - Romvag Caracal 40-21.


Etapa a XV-a (10.02.2008)

Stiinta Municipal Dedeman Bacau - Energ. Pandurii Tg. Jiu 32-31 (16-16)

Stiinta: Spiridon, Tamas, Apostu - Bondar (7), Iacob (8), Rotaru (5), Tancau (3), Paunica (2), Anca (3), Onyejekwe (3), Prachar (1)

Celelalte rezultate: Dinamo Baumit - HCM Constanta 28-30, "U" Suceava - Poli Izometal Timisoara 29-25, Romvag Caracal - HC Minaur Baia Mare 20-27, HC Odorhei - CSM Medgidia 27-32, CSM D&C Oradea - Uztel Ploiesti 34-25, UCM Resita - Steaua MFA 34-32.


Etapa a XVI-a (17.02.2008)

CSM Medgidia - Stiinta Municipal Dedeman Bacau 34-34 (21-17)

Stiinta: Apostu, Spiridon, Tamas - Onyejekwe (6), Rotaru (8), Bondar (2), Armanu (1), Ignat (4), Tancau (1), Iacob (12).

Celelalte rezultate: HCM Constanta - CSM D&C Oradea 33-21, Uztel Ploiesti - HC Odorhei 28-29, Energia Pandurii Tg. Jiu - Romvag Caracal 30-24, Minaur Baia Mare - UCM Resita 35-31, Steaua MFA - "U" Suceava 37-34 , Poli Izometal Timisoara - Dinamo Baumit 27-25.


Etapa a XVII-a (24.02.2008)

Stiinta Municipal Dedeman Bacau - Uztel Ploiesti 29-24 (16-12)

Stiinta: Tamas, Spiridon, Apostu - Grigorie (2), Iacob (10), Rotaru (6), Tancau (1), Anca (2), Paunica (1), Ignat (1), Bondar (6).

Celelalte rezultate: Poli Izometal Timisoara - HCM Constanta 22-31, Dinamo Baumit - Steaua MFA 23-32, "U" Suceava - HC Minaur Baia Mare 35-28, UCM Resita - Energia Pandurii Tg. Jiu 30-28, Romvag Caracal - CSM Medgidia 23-29, HC Odorhei - CSM D&C Oradea 28-26.


Etapa a XVIII-a (02.03.2008)

CSM D&C Oradea - Stiinta Municipal Dedeman Bacau 31-32 (18-19)

Stiinta: Apostu (Tamas, Spiridon) - Onyejekwe (2), Rotaru (11), Prachar (1), Bondar (1), Armanu (3), Ignat (3), Tancau (1), Anca (1), Iacob (9).

Celelalte rezultate: HCM Constanta - HC Odorhei 31-24, Uztel Ploiesti - Romvag Caracal 26-24, CSM Medgidia - UCM Resita 35-36, Energia Pandurii Tg. Jiu - "U" Suceava 29-27, HC Minaur Baia Mare - Dinamo Baumit 31-26, Steaua MFA - Poli Izometal Timisoara 33-27.


Etapa a XIX-a (09.03.2008)

Stiinta Municipal Dedeman Bacau - HC Odorhei 32-32 (21-15)

Stiinta: Spiridon, Tamas, Apostu - Bondar (6), Iacob (10), Rotaru (7), Anca (4), Paunica (3), Ignat (1), Prachar (1).

Celelalte rezultate: Steaua MFA - HCM Constanta 34-28, Dinamo Baumit - Energia Pandurii Tg. Jiu 27-22, "U" Suceava - CSM Medgidia 34-26, Romvag Caracal - CSM D&C Oradea 29-37, Poli Izometal Timisoara - HC Minaur Baia Mare 30-25, UCM Resita - Uztel Ploiesti 37-23.


Etapa a XX-a (15.03.2008)

HCM Constanta - Stiinta Municipal Dedeman Bacau 32-32 (11-16)

Stiinta: Apostu, Spiridon - Iacob (9 goluri), Prachar (2), Rotaru (7), Nikcevic (1), Paunica (4), Anca (2), Ignat (2), Armanu (4).

Celelalte rezultate: CSM D&C Oradea - UCM Resita 27-27, Energ Pandurii Tg. Jiu - Poli Izometal Timisoara 27-17, HC Odorhei - Romvag Caracal 31-19, Uztel Ploiesti - "U" Suceava 30-34 , CSM Medgidia - Dinamo Baumit 33-29, HC Minaur Baia Mare - Steaua MFA 37-27.


Etapa a XXI-a (30.03.2008)

Romvag Caracal - Stiinta Municipal Dedeman Bacau 30-54 (15-26)

Stiinta: Apostu, Spiridon, Tamas - Anca (4 goluri), Bondar (11), Grigorie (3), Iacob (6), Ignat (3), Onyejekwe (4), Paunica (3), Prachar (4), Rotaru (10), Tancau (6).

Celelalte rezultate: UCM Resita - HC Odorhei 39-30, HC Minaur Baia Mare - HCM Constanta 34-29, Steaua MFA - Energia Pandurii Tg. Jiu 36-28, Poli Izometal Timisoara CSM Medgidia 26-31, Dinamo Baumit - Uztel Ploiesti 37-26, "U" Suceava - CSM D&C Oradea 32-26.


Etapa a XXII-a (02.04.2008)

Stiinta Municipal Dedeman Bacau - UCM Resita 38-40 (19-20)

Stiinta: Tamas, Spiridon, Apostu - Bondar (6), Iacob (12, 5 din 7 m), Rotaru (11), Ignat (3), Paunica (1), Onyejekwe (1), Tancau (1), Prachar (3).

Celelalte rezultate: HCM Constanta - Romvag Caracal 34-19, HC Odorhei - "U" Suceava 29-28, CSM D&C Oradea - Dinamo Baumit 27-36, Uztel Ploiesti - Poli Izometal Timisoara 26-25, CSM Medgidia - Steaua MFA 28-28, Energia Pandurii Tg. Jiu - HC Minaur Baia Mare 31-30.


Etapa a XXIII-a (13.04.2008)

"U" Suceava - Stiinta Municipal Dedeman Bacau 31-30 (18-15)

Stiinta: Apostu, Spiridon, Tamas - Rotaru (7), Prachar (2), Bondar (7), Paunica (6), Armanu (2), Iacob (3), Tancau (2), Anca (1), Ignat, Onyejekwe.

Celelalte rezultate: Steaua MFA - Uztel Ploiesti 38-28, HC Minaur Baia Mare - CSM Medgidia 35-28, Energia Pandurii Tg. Jiu - HCM Constanta 17-30, Poli Izometal Timisoara - CSM D&C Oradea 30-29, Dinamo Baumit - HC Odorhei 32-29, UCM Resita - Romvag Caracal 40-32 .


Etapa a XXIV-a (20.04.2008)

Stiinta Municipal Dedeman Bacau - Dinamo Baumit 33-30 (16-17)

Stiinta: Spiridon, Apostu, Tamas - Rotaru (7 goluri), Bondar (6), Ignat (5), Oniejekwe (5), Iacob (4), Prachar (2), Tancau (2), Paunica (1), Armanu (1), Nikcevik, Anca.

Celelalte rezultate: HCM Constanta - UCM Resita 26-25, Romvag Caracal - "U" Suceava 31-38, HC Odorhei - Poli Izometal Timisoara 26-25, CSM D&C Oradea - Steaua MFA 27-38, Uztel Ploiesti - HC Minaur Baia Mare 30-28, CSM Medgidia - Energia Pandurii Tg. Jiu 31-33.


Etapa a XXV-a (04.05.2008)

Poli Izometal Timisoara - Stiinta Municipal Dedeman Bacau 36-35 (19-15)

Stiinta: Spiridon, Tamas - Onyejekwe (4), Rotaru (6), Prachar (3), Bondar (8), Paunica (3), Ignat (4), Anca (1), Iacob (6).

Celelalte rezultate: CSM Medgidia - HCM Constanta 24-34 , Energia Pandurii Tg. Jiu - Uztel Ploiesti 31-29, HC Minaur Baia Mare - CSM D&C Oradea 32-25, Steaua MFA - HC Odorhei 36-30, Dinamo Baumit - Romvag Caracal 38-23, "U" Suceava - UCM Resita 28-31.


Etapa a XXVI-a (11.05.2008)

Stiinta Municipal Dedeman Bacau - Steaua MFA 30-35 (9-19)

Stiinta: Spiridon, Tamas - Rotaru (11), Iacob (7), Onyejekwe (4), Prachar (3), Ignat (2), Tancau (1), Anca (1), Armanu (1), Bondar, Paunica, Bursuc.

Celelalte rezultate: HCM Constanta - "U" Suceava 35-28, UCM Resita - Dinamo Baumit 33-33, Romvag Caracal - Poli Izometal Timisoara 17-23, HC Odorhei - HC Minaur Baia Mare 28-27, CSM D&C Oradea - Energia Pandurii Tg. Jiu 25-21, Uztel Ploiesti - CSM Medgidia 28-29.

 

Clasament final

1. Steaua MFA          26 21 2 3 868-731 44

2. HCM Constanta    26 17 4 5 767-660 38

3. UCM Resita           26 17 2 7 829-764 35*

4. Stiinta MD Bacau 26 13 6 7 836-794 32

5. Univ. Suceava       26 13 3 10 780-736 29

6. HC Odorhei           26 13 3 10 726-741 29

7. Minaur Baia Mare 26 13 3 10 769-735 29

8. CSM Medgidia      26 12 3 11 754-760 27

9. Dinamo Baumit     26 13 1 12 763-734 27

10. Energia Tg. Jiu    26 12 0 14 690-714 24

11. Poli Timisoara      26 11 0 15 647-663 22

12. CSM Oradea       26 7 3 16 718-768 17

13. Uztel Ploiesti       26 5 0 21 660-790 10

14. Romvag Caracal 26 0 0 26 619-863 0

 

Clasament golgheteri, trofeul "Aurel Bulgariu"

1. Sandu Iacob Stiinta Municipal Dedeman Bacau 198

2. Laurentiu Toma HCM Constanta                           192

3. Aurel Florea Romvag Caracal                                 181

4. Ionut Georgescu Steaua MFA Bucuresti             170

4. Bojan Butulija UCM Resita                                      170

4. Ionut Rotaru Stiinta Municipal Dedeman Bacau  170

7. Alexandru Irimescu UCM Resita                             162

8. Bozo Rudic Steaua MFA Bucuresti                       157

9. Djorje Pesic HC Minaur Baia Mare                         145

10. Marius Sadoveac Univ. Poli. Izomet. Timisoara 145

 

CHALLENGE CUP

chc_bm_ov

Rezultate actuale

Etapa
24
Etapa
25
Etapa
26
CON - BRA 37:22
BAI - DIN 32:24
JIU - ODO 32:30
RES - TIM 35:17
SUC - CLU 32:22
BAC - STE 32:30
SUC - BAC -:-
CLU - RES -:-
TIM - JIU -:-
ODO - BAI -:-
SAT - CON -:-
BRA - STE -:-
BAC - BRA -:-
STE - SAT -:-
CON - DIN -:-
BAI - TIM -:-
JIU - CLU -:-
RES - SUC -:-

Abonare newsletter



Vizualizare avansata?