Tur 2007-2008

Etapa I (16.09.2007)

Stiinta Municipal Dedeman Bacau - Minaur Baia Mare 27-27 (15-13)

Stiinta: Apostu, Spiridon - Onyejekwe (4 goluri), Muraru (4), Bondar (4), S. Iacob (4), Rotaru (6), Prachar (2), Tancau (1), Ignat (2)

Celelalte rezultate: Uztel Ploiesti - HCM Constanta 26-20, CSM Oradea - CSM Medgidia 33-26, HC Odorhei - Energia Pandurii Tg. Jiu 29-24, Romvag Caracal - Steaua MFA 20-31, UCM Resita - Poli Izometal Timisoara 32-25, "U" Suceava - Dinamo Baumit 32-31


Etapa a II-a (20.09.2007)

Energia Pandurii Tg. Jiu - Stiinta Municipal Dedeman Bacau 26-33 (11-15)

Stiinta: Apostu, Spiridon, Tamas - Iacob (12 goluri), Bondar (5), Muraru (5), Onyejekwe (4), Rotaru (2), Tancau (2), Prachar (1), Armanu (1), Ignat (1), Paunica, Anca.

Celelalte rezultate: HCM Constanta - Dinamo Baumit 27-21, Poli Izometal Timisoara - "U" Suceava 27-29, Steaua MFA - UCM Resita 36-35, HC Minaur Baia Mare - Romvag Caracal 28-27, CSM Medgidia - HC Odorhei 25-25, Uztel Ploiesti - CSM Oradea 28-29.


Etapa a III-a (30.09.2007)

Stiinta Municipal Dedeman Bacau - CSM Medgidia 29-27 (12-12)

Stiinta: Spiridon, Tamas - Iacob (5), Bondar (7), Rotaru (7), Muraru (3), Onyejekwe (3), Prachar (2), Ignat (1), Anca.

Celelalte rezultate: CSM Oradea - HCM Constanta 25-25, HC Odorhei - Uztel Ploiesti 25-17, Romvag Caracal - Energia Pandurii Tg. Jiu 16-28, UCM Resita - HC Minaur Baia Mare 37-27, "U" Suceava - Steaua MFA 29-30, Dinamo Baumit - Poli Izometal Timisoara 26-24.


Etapa a IV-a (07.10.2007)

Uztel Ploiesti - Stiinta Municipal Dedeman Bacau 25-36 (14-18)

Stiinta: Spiridon, Tamas - Onyejekwe (2), Rotaru (9), Muraru (2), Bondar (8), Paunica (2), Armanu (1), Ignat (2), Tancau (2), Iacob (8).

Celelalte rezultate: HCM Constanta - Poli Izometal Timisoara 26-27, Steaua MFA - Dinamo Baumit 30-32, HC Minaur Baia Mare - "U" Suceava 27-27, Energia Pandurii Tg. Jiu - UCM Resita 28-35, CSM Medgidia - Romvag Caracal 25-22, CSM Oradea - HC Odorhei 28-30.


Etapa a V-a (14.10.2007)

Stiinta Municipal Dedeman Bacau - CSM Oradea 34-31 (14-14)

Stiinta: Tamas, Spiridon, Apostu - Rotaru (4), Prachar (1), Iacob (11), Bondar (1), Ignat (2), Onyejekwe (4), Muraru (4), Tancau (4), Grigorie (2), Paunica (1). Antrenor: Gabriel Armanu.

Celelalte rezultate: HC Odorhei - HCM Constanta 25-25, Romvag Caracal - Uztel Ploiesti 23-24, UCM Resita - CSM Medgidia 35-28, "U" Suceava - Energia Pandurii Tg. Jiu 33-27, Dinamo Baumit - HC Minaur Baia Mare 24-23, Poli Izometal Timisoara - Steaua MFA 20-21.


Etapa a VI-a (21.10.2007)

HC Odorhei - Stiinta Municipal Dedeman Bacau 38-31 (15-14)

Stiinta: Tamas, Spiridon, Apostu - Onyejekwe (2 goluri), Rotaru (7), Moraru (1), Prachar (5), Paunica (1), Armanu (3), Ignat (1), Iacob (11), Grigorie, Tancau.

Celelalte rezultate: HCM Constanta - Steaua MFA 22-22, HC Minaur Baia Mare - Poli Izometal Timisoara 21-17, Energia Pandurii Tg. Jiu - Dinamo Baumit 26-24, CSM Medgidia - "U" Suceava 32-24, Uztel Ploiesti - UCM Resita 33-35, CSM Oradea - Romvag Caracal 26-24


Etapa a VII-a (04.11.2007)

Stiinta Municipal Dedeman Bacau - HCM Constanta 23-22 (11-11)

Stiinta: Tamas (Spiridon) - Iacob (6 goluri), Bondar (4), Rotaru (4), Anca (3), Onyejekwe (2), Tancau (2), Muraru (1), Ignat (1), Bursuc, Armanu, Prachar.

Celelalte rezultate: Romvag Caracal - HC Odorhei 23-30, UCM Resita - CSM Oradea 36-31, "U" Suceava - Uztel Ploiesti 31-21, Dinamo Baumit - CSM Medgidia 25-26, Poli Izometal Timisoara - Energia Pandurii Tg. Jiu 27-22, Steaua MFA - HC Minaur Baia Mare 39-33


Etapa a VIII-a (11.11.2007)

Stiinta Municipal Dedeman Bacau - Romvag Caracal 34-28 (13-8)

Stiinta: Tamas, Spiridon - Bondar (9 goluri), Prachar (3), Rotaru (5), Anca (3), Ignat (4), Grigorie (2), Tancau (4), Iacob (4), Bursuc, Onyejekwe, Muraru.

Celelalte rezultate: HCM Constanta - HC Minaur Baia Mare 33-24, Energia Pandurii Tg. Jiu - Steaua MFA 27-32, CSM Medgidia - Poli Izometal Timisoara 25-24, Uztel Ploiesti - Dinamo Baumit 24-27, CSM Oradea - "U" Suceava 27-27, HC Odorhei - UCM Resita 31-29.


Etapa a IX-a (14.11.2007)

UCM Resita - Stiinta Municipal Dedeman Bacau 34-32 (18-15)

Stiinta: Tamas, Spiridon - Tancau (1), Iacob (13), Rotaru (4), Ignat (1), Onyejekwe (4), Armanu (3), Muraru (4), Prachar (1), Bondar, Ignat, Anca.

Celelalte rezultate: Romvag Caracal - HCM Constanta 30-33, "U" Suceava - HC Odorhei 32-21, Dinamo Baumit - CSM Oradea 31-28, Poli Izometal Timisoara - Uztel Ploiesti 25-21, Steaua MFA - CSM Medgidia 42-34, HC Minaur Baia Mare - Energia Pandurii Tg. Jiu 37-26.


Etapa a X-a (25.11.2007)

Stiinta Municipal Dedeman Bacau - "U" Suceava 25-25 (11-14)

Stiinta: Spiridon, Apostu, Tamas - Rotaru (3), Bondar (4), Iacob (3), Onyejekwe (4), Anca (1), Prachar (7), Muraru (3).

Celelalte rezultate: HCM Constanta - Energia Pandurii Tg. Jiu 28-26, CSM Medgidia - HC Minaur Baia Mare 25-24, Uztel Ploiesti - Steaua MFA 21-31, CSM Oradea - Poli Izometal Timisoara 21-19, HC Odorhei - Dinamo Baumit 33-30, Romvag Caracal - UCM Resita 22-34.


Etapa a XI-a (02.12.2007)

Dinamo Baumit - Stiinta Municipal Dedeman Bacau 31-33 (19-19)

Stiinta: Apostu, Tamas, Spiridon - Onyejekwe (3), Muraru (4), Prachar (3), Rotaru (6), Iacob (6), Bondar (8), Ignat (1), Armanu (2).

Celelalte rezultate: UCM Resita - HCM Constanta 25-36, "U" Suceava - Romvag Caracal 36-24, Poli Izometal Timisoara - HC Odorhei 30-25, Steaua MFA - CSM Oradea 40-35, HC Minaur Baia Mare - Uztel Ploiesti 37-31, Energia Pandurii Tg. Jiu - CSM Medgidia 27-24


Etapa a XII-a (06.12.2007)

Stiinta Municipal Dedeman Bacau - Poli Izometal Timisoara 32-27 (14-15)

Stiinta: Spiridon, Apostu - Rotaru (4), Iacob (9), Onyejekwe (2), Bondar (1), Muraru (10, 7 din 7 metri), Ignat (3), Prachar (2), Bursuc (1)

Celelalte rezultate: HCM Constanta - CSM Medgidia 30-29, Uztel Ploiesti - Energia Pandurii Tg. Jiu 17-21, CSM Oradea - HC Minaur Baia Mare 26-30, HC Odorhei - Steaua MFA 26-35, Romvag Caracal - Dinamo Baumit 20-28, UCM Resita - "U" Suceava 25-21.


Etapa a XIII-a (09.12.2007)

Steaua MFA - Stiinta Municipal Dedeman Bacau 33-22 (16-14)

Stiinta: Spiridon (12 interventii), Apostu (5) - Rotaru (6), Iacob (1), Muraru (6), Bondar (4), Prachar (3), Onyejekwe (1), Ignat (1).

Celelalte rezultate: "U" Suceava - HCM Constanta 28-30, Dinamo Baumit - UCM Resita 37-34, Poli Izometal Timisoara - Romvag Caracal 32-28, HC Minaur Baia Mare - HC Odorhei 28-22, Energia Pandurii Tg. Jiu - CSM Oradea 25-18, CSM Medgidia - Uztel Ploiesti 38-28

 

Clasament la finalul turului

1. Steaua MFA             13 11 1 1 422-356 23

2. UCM Resita              13 9 0 4 426-387 18

3. Stiinta MD Bacau    13 8 2 3 391-374 18

4. HCM Constanta      13 7 3 3 357-331 17

5. HC Odorhei             13 7 2 4 360-357 16

6. Univ. Suceava         13 6 3 4 374-347 15

7. Dinamo Baumit       13 7 0 6 367-360 14

8. Minaur Baia Mare   13 6 2 5 366-361 14

9. CSM Medgidia        13 6 1 6 364-368 13

10. CSM Oradea        13 4 2 7 358-375 10

11. Poli. Timisoara      13 5 0 8 324-329 10

12. Energia Tg. Jiu     13 5 0 8 333-353 10

13. Uztel Ploiesti         13 2 0 11 316-378 4

14. Romvag Caracal  13 0 0 13 307-389 0

 

CHALLENGE CUP

chc_bm_ov

Rezultate actuale

Etapa
24
Etapa
25
Etapa
26
CON - BRA 37:22
BAI - DIN 32:24
JIU - ODO 32:30
RES - TIM 35:17
SUC - CLU 32:22
BAC - STE 32:30
SUC - BAC -:-
CLU - RES -:-
TIM - JIU -:-
ODO - BAI -:-
SAT - CON -:-
BRA - STE -:-
BAC - BRA -:-
STE - SAT -:-
CON - DIN -:-
BAI - TIM -:-
JIU - CLU -:-
RES - SUC -:-

Abonare newsletter



Vizualizare avansata?